Jaki pokrowiec na samochód warto kupić?

Gdy szukasz pokrowca na samochód, musisz wziąć pod uwagę różne opcje i czynniki. Możesz utknąć w podejmowaniu decyzji, jaki rodzaj pokrowca na samochód powinieneś kupić. Czy warto kupić pokrowiec na samochód na wymiar, czy uniwersalny pokrowiec na samochód? Pokrowiec na samochód do wnętrz czy pokrowiec na samochód na zewnątrz? Jakie konkretne tkaniny najlepiej ochronią Twój samochód? Pomożemy Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego pojazdu.

 

Czy potrzebuję pokrowca na samochód, jeśli mój pojazd stoi w garażu?

Tak. Korzystanie z pokrowca na samochód sprawi, że Twój pojazd będzie znacznie czystszy i zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy na myciu. Bez względu na to, gdzie mieszkasz – w jakimkolwiek mieście lub kraju – Twój samochód bez pokrowca będzie się kurzył, nawet w garażu.

 

Samochód stoi na zewnątrz w ciągu dnia, czy należy używać pokrowca na samochód?

Zdecydowanie. Długotrwała ekspozycja na słońce uszkodzi lakier, siedzenia i deskę rozdzielczą bardziej niż jakikolwiek inny element. Aby zachować wartość i stan pojazdu, konieczne jest używanie pokrowca na samochód.

 

Przed czym konkretnie chroni pokrowiec na samochód?

Największymi wrogami Twojego samochodu są słońce, osady zwierzęce i inne opady chemiczne. Pokrowiec na samochód ochroni Twój lakier przed blaknięciem i zarysowaniami, wnętrze przed odbarwieniem i pękaniem, a winyl i dachy kabrioletów przed rozpadem. Pokrowiec na samochód ochroni również Twój samochód przed zabrudzeniem i zamoczeniem podczas pory deszczowej i śnieżnej.

 

Pokrowiec na samochód jest również środkiem odstraszającym, który pomaga chronić Twój pojazd przed złodziejami samochodowymi, utrzymując zawartość wewnątrz pojazdu poza zasięgiem wzroku. Jeśli złodziej chce ukraść Twój samochód, dodatkowy czas na zdjęcie osłony samochodu może oznaczać, że zostanie złapany lub nie. Przy tak wielu innych niezakrytych samochodach, twój pojazd jest znacznie mniej podatny na ingerencję niż inny pojazd bez pokrowca.

 

Jaka jest różnica między dopasowanym pokrowcem, a uniwersalnym?

Prawdziwy, dopasowany pokrowiec na samochód jest wykonywany poprzez precyzyjne pomiary każdej krzywizny pojazdu. Gwarantuje to, że pokrowiec na samochód zapewnia maksymalne pokrycie i ochronę samochodu – a pokrowiec na samochód nie zdmuchnie pojazdu z wiatru. Wyglądają też znacznie lepiej.

 

Wiele firm sprzedaje uniwersalne, źle dopasowane pokrowce po niższych cenach. Nie daj się zwieść – te uniwersalne pokrowce są wykonane z gorszych materiałów, które szybko się niszczą, nie pasują do Twojego pojazdu i często zdmuchują je przy odrobinie wiatru. Zaoszczędź sobie kłopotów i pieniędzy, kupując wysokiej jakości pokrowiec – zamiast wpadać w cykl kupowania taniego pokrowca co roku. Uważamy, że na dłuższą metę opłaca się kupować jakość.